Sznurki do makram

Od dłuższego czasu można zaobserwować rozwój rękodzieła oraz trend DIY. Coraz bardziej docenia się produkty oryginalne i niepowtarzalne. Techniką, która idealnie wpisuje się w ten trend jest makrama.

Sznurki do makram

Najczęściej można ją podziwiać jako ozdobę ścienną zawieszoną na patyku lub specjalnym drewnianym profilu. Równie popularne są firany, dywany oraz mniejsze dekoracje: breloczki, naszyjniki oraz poszewki. Najważniejsza jest umiejętność wiązania ze sobą kawałków sznurka za pomocą supełków. Chociaż wydaje się to bardzo skomplikowane, w rzeczywistości jest dość łatwe do wykonania. 

Zapraszamy na nasz blog, na którym poznacie podstawy wyplatania makramy.
Poniżej przedstawiamy bawełniane sznurki, które pokochali nasi klienci.

Naszym standardowym produktem jest Sznurek bawełniany pojedynczo skręcany (1PLY), o grubości 3mm, który cieszy się największą popularnością. Jest najchętniej wybierany przez klientów ze względu na średnicę sznurka – 3mm, która jest uniwersalną grubością oraz skręcane ze sobą nitki, tworzące spiralę. Jego niewątpliwą zaletą jest bardzo wydajny nawój – 200m, z którego można wykonać kilka projektów.

Sznurek Bawełniany pojedynczo skręcany jest dostępny w wariancie 2mm w nawojach 100g, 250g i 500g. Ten model sprawdzi się w mniejszych makramowych projektach oraz jako ozdobne nitki do przeplatania.

Do wyboru jest jeszcze Sznurek bawełniany 5mm 100m, który zawiera najwięcej nitek z kategorii sznurków 1PLY, dzięki czemu bardzo szybko widać efekty wyplatanej ozdoby. Jest miękki i przyjemny w dotyku, a praca z nim sprawia ogromną przyjemność. Po rozczesaniu frędzle wyglądają niezwykle puszyście.

Sznurek bawełniany pleciony o średnicy 5mm, który produkujemy w nawoju 100m również cieszy się ogromną popularnością. Najczęściej jest wybierany do takich projektów jak kwietniki, firany oraz torebki. Sznurek składa się ze splecionych ze sobą nitek oraz rdzenia w tym samym kolorze. Rdzeń sprawia, że sznurek jest sprężysty i zachowuje swoją średnicę w wykonanych projektach. Specjalny splot pozwala na rozczesywanie sznurka oraz rdzenia. Wykonane z niego makramy wyróżniają się sprężystą i gładką fakturą. Sznurek jest nawijany na imponującą, papierową cewkę, która zapewnia komfort pracy.

Sznurek bawełniany 3PLY, to inaczej linka bawełniana składająca się z trzech żył, czyli trzech skręconych ze sobą sznurków. Linka jest niezwykle wytrzymała, dlatego jest wybierana do huśtawek, hamaków oraz firan. Linka jest dość sztywna, co oznacza, że nie jest polecana dla początkujących.
Linka jest dostępna w dwóch wariantach 3mm w nawoju 100m oraz 5mm w nawoju 100m.

Z których sznurków lubicie wyplatać najbardziej?

Czekamy na Wasze opinie.

Galeria zdjęć
image